Kraków: spór o miejsca parkingowe. Wjazd blokują słupki

Polska
Kraków: spór o miejsca parkingowe. Wjazd blokują słupki
Polsat News

W Krakowie na ulicy Rakowickiej wojna o miejsca parkingowe. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu część z nich zablokował słupkami. Zdaniem urzędników, rozwiąże to problem złego parkowania i blokowania ruchu tramwajów. Pomysł nie spodobał się jednak mieszkańcom.

Na ulicy Rakowickiej w ubiegłym roku nieprawidłowo zaparkowane samochody blokowały przejazd tramwajów 64 razy.  Łączne opóźnienie tramwajów wyniosło 23 godziny - policzyło to krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. - Były sytuacje, gdy samochód był tak zaparkowany, że prawie w połowie stał na torowisku - tłumaczył Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

 

MPK we współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu postanowiło, że najskuteczniejszym rozwiązaniem jest postawienie w tym miejscu słupków.  Na miejscach parkingowych stanęło ich osiemnaście i blokują wjazd na chodnik.

 

Możliwy kompromis

 

Zdaniem radnych dzielnicy Grzegórzki, problem rozwiązałoby zwężenie miejsca na klomby, w których rosną drzewa. Pozwoliłoby to uzyskać dodatkowy metr dla parkujących samochodów a jednocześnie umożliwiłoby swobodne parkowanie bez blokowania torowiska tramwaju.

 

Rada zawnioskowała już do MPK, ZIKiT i straży miejskiej o wizję lokalną w terenie i pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Polsat News

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie