Kolejny sukces Swobody. Złoto na mistrzostwach Polski juniorów

Polsat Sport

Sprinterka Ewa Swoboda zdobyła wczoraj złoty medal na halowych mistrzostwach polski juniorów w biegu na dystansie 60 metrów. To kolejny sukces 18-letniej lekkoatletki, która zaledwie dzień wcześniej pobiła halowy rekord świata juniorów na tym samym dystansie.

Ewa Swoboda, dobę po ustanowieniu halowego rekordu świata juniorek (7,07), została w Spale mistrzynią Polski U20 w biegu na 60 m. Sprinterka UKS Czwórka Żory w sobotę dystans ten pokonała w 7,24 sek.

Podopieczna Iwony Krupy w finale w Spale zdeklasowała krajowe rywalki. Za jej plecami linię mety minęły Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) z czasem 7,66 i Daria Kurz (KMKL Sztorm Kołobrzeg) - 7,76.

- Powoli kończymy sezon, nie wystartujemy już na początku marca w mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu - poinformowała trenerka Iwona Krupa.

Polsat News, PAP, wideo: Polsat Sport