Grecja: Policja zatrzymała na granicy irackich Kurdów. Chcieli wwieźć broń do Turcji

Świat
Grecja: Policja zatrzymała na granicy irackich Kurdów. Chcieli wwieźć broń do Turcji
PAP/EPA/Orestis Panagiotuo

Grecka policja zatrzymała w dwóch oddzielnych akcjach trzech irackich Kurdów, podejrzanych o chęć wwiezienia na terytorium Turcji dużej ilości broni i amunicji. Mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat mieli brytyjskie paszporty.

Przy jednym z mężczyzn znaleziono cztery pistolety i dużą ilość amunicji. Został zatrzymany w pobliżu tureckiej granicy. Natomiast dwóch pozostałych funkcjonariusze aresztowali, po wielodniowej obserwacji, w jednym z przygranicznych miast. Znaleziono przy nich 18 karabinów i dużą ilość amunicji.

 

- Nie mamy żadnych dowodów, aby łączyć ich z ISIL (Islamskie Państwo Iraku i Lewantu - dawna nazwa Państwa Islamskiego), poinformowaliśmy o nich Europol i Interpol - powiedział agencji Reutera przedstawiciel greckiej policji. Podkreślił jednocześnie, że zarekwirowane strzelby nie były bronią bojową, ale mogły zostać wykorzystane np. do celów szkoleniowych.

 

Zatrzymani mają stanąć przed lokalnym sądem jeszcze w niedzielę lub w poniedziałek. Usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni i przemytu - dodaje Reuters.

 

PAP

az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze