10 serc, które zobaczysz z powietrza

Kultura
10 serc, które zobaczysz z powietrza
makepeaceisland.com

Walentynki to dobra okazja, by przyjrzeć się sercom, które możemy zobaczyć z góry. Niektóre z nich stworzyła natura, inne to dzieła człowieka. Oto nasz subiektywny przegląd 10. romantycznych miejsc na świecie.

1. Wyspa na rzece Noosa (Australia)

 

Własność prywatna brytyjskiego miliardera Richarda Bransona. Wyspa leży na rzece Noosa, w australijskim stanie Queensland. Znajduje się na niej luksusowy kompleks wypoczynkowy, który można wynająć. Ceny zaczynają się od 3 tys. dolarów za noc.

 

2. Serce w Voh  (Nowa Kaledonia)

 


 

Jedno z bardziej znanych serc widocznych z powietrza. Uwiecznił je na okładce swojego albumu znany fotograf lotniczy Yann Arthus Bertrand. 

 

3. Wyspa Galešnjak (Chorwacja)

 

Prywatna wyspa położona w sąsiedztwie miasta Zadar na Morzu Adriatyckim. Zanim w 2009 r. pojawiła się na zdjęciu satelitarnych map Google Earth nikt nie zdawał sobie sprawy, że ma kształt serca. Wyspa była niezamieszkała. Teraz jest atrakcyjnym punktem turystycznym. To popularne miejsce na zaręczyny, śluby i oczywiście Walentynki. Na wyspie nie ma jednak żadnego hotelu - jeśli ktoś chce zostać na noc, pozostaje mu namiot.

 

4. Las z polaną w kształcie serca w Wickwar (Wielka Brytania)

To hołd brytyjskiego farmera dla zmarłej żony. Po śmierci ukochanej małżonki Winston Howes zasadził na swojej łące w południowym Gloucestershire kilka tysięcy dębów, tak by uformowały one kształt serca.

 

5. Rafa koralowa w kształcie serca na Wielkiej Rafie Koralowej (Australia)

 

Rafa położona jest w australijskim stanie Queensland przy plaży Airlie. Można ją podziwiać wyłącznie z lotu ptaka, bo znajduję się pod ochroną.

 

6. Jezioro Lough Ouler (Irlandia)

 

To wyjątkowe jezioro położone jest w Parku Narodowym Gór Wicklow w Irlandii. Powstało w polodowcowej kotlinie. Można się w nim kąpać.

 

7. Staw w kształcie serca w Ohio (USA)

 

fot. Google Maps


Staw jest częścią prywatnej rezydencji w mieście Strongsville w amerykańskim stanie Ohio.

 

8.  Mokradło w Tajpej (Tajwan)

 

fot. Google Maps


Mokradło, które kształtem przypomina serce, położone jest w parku narodowym, znajdującym się częsciowo na terenie Tajpej - tajwańskiej stolicy.

 

9. Wyspa Tavarua (Fidżi)

 

fot. tavarua.com


Rajski skrawek lądu w kształcie serca, otoczony przez rafę koralową. Znajduje u wybrzeży Viti Levu - największej wyspy Fidżi. Na Tavarua można zamieszkać, bo zbudowano tam hotel.

 

10. Hydroelektrownia Taum Sauk (USA)

Elektrownia Taum Sauk zbudowana została w 1963 r. Powstała w górzystym rejonie Wyżyny Ozark w amerykańskim stanie Missouri. Jeśli spojrzy się na nią pod odpowiednim kątem, widać, że ma kształt serca. W 2005 r. została zamknięta z powodu katastrofalnej awarii, która spowodowała uwolnienie 4 mln metrów sześciennych wody w ciągu 12 minut. Na zdjęciu nadal widać którędy popłynął strumień wody. Po 4 latach elektrownię naprawiono i dziś ponownie działa.

 

 

 

 

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze