Słaby występ polskich skoczków w Vikersundzie. Stoch bez szans

PAP/EPA/Vegard Wivestad Grott
Słaby występ polskich skoczków w Vikersundzie. Stoch bez szans.

Słaby występ Polaków w konkursie lotów na skoczni w norweskim Vikersundzie. Kamil Stoch odpadł z zawodów w kwalifikacjach, a najlepszy z naszych rodaków Dawid Kubacki uplasował się na 22 pozycji.

Sobotni konnkurs lotów w Vikersund nie był szczęścliwy dla Polaków.

Stoch odpadł po słabym skoku

Kamil Stoch odpadł w kwalifikacjach. Polak uzyskał 112 m i został sklasyfikowany na 39. pozycji. Kwalifikacje wygrał Japończyk Taju Takeuchi - 240 m. Drugi był Norweg Joachim Hauer - 225 m, a trzeci Piotr Żyła, który z wynikiem 227,5 m zakwalifokował się do głównego konkursu. Obok Żyły awansowali także 12. Stefan Hula - 210,5 m oraz 14. Andrzej Stękała, który skoczył na odległość 198 m. Obaj skoczkowie pobili swoje rekordy życiowe. Do pierwszej serii zakwalifikowali się także 15. Maciej Kot - 199 m i 23. Dawid Kubacki - 169 m.

Ostatecznie w tych zawodach po raz dziesiąty w sezonie 2015/16 zwyciężył Słoweniec Peter Prevc. Drugi był Norweg Johann Andre Forfang, a trzeci Słoweniec Robert Kranjec, który zwyciężył w pierwszym konkursie w piątek.Dawid Kubacki zajął 22. miejsce, Andrzej Stękała uplasował się na 24., a Maciej Kot na 30 pozycji.Po pierwszej serii odpadli Stefan Hula i Piotr Żyła.

Puchar kontynentalny w Zakopanem

Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) zajął 4. miejsce w pierwszym dniu rozgrywanego w Zakopanem Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zwyciężył Austriak Ulrich Wohlgenannt przed swymi rodakami Philippem Aschenwaldem i Clemensem Aignerem.

Do finału awansowało sześciu z 12 Polaków, a najlepiej w konkursie zaprezentował się Murańka, który za skoki na odległość 121 i 131,5 m otrzymałłączną notę 235,3 pkt.

Wszystkie stopnie podium zajęli jednak Austriacy. Wohlgenannt był pierwszy z wynikiem 255,2 pkt, a kolejne miejsca wywalczyli Aschenwald - 244,7 pkt i Aigner - 236,2 pkt. Na Wielkiej Krokwi wystartowało ponad 62 zawodników z 16 państw.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Niemiec Karl Geiger - 574 pkt, drugi jest Norweg Tom Hilde - 558, a miejsce trzecie zajmuje Aigner - 533.Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Andrzej Stękała. Zawodnik AZS Zakopane zajmuje 20. lokatę i ma 272 pkt.