Senatorowie debatują nad ustawą wprowadzającą program 500+

Polska
Senatorowie debatują nad ustawą wprowadzającą program 500+
Polsat News

W Senacie trwa debata na temat ustawy wprowadzającej program "Rodzina 500+". Komisje, które ją wcześniej rozpatrywały, zarekomendowały przyjęcie ustawy bez poprawek.

Posiedzenie Senatu zaplanowane jest na jeden dzień, jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował na briefingu przed rozpoczęciem obrad, że jeśli w piątek senatorowie nie zakończą prac - a posiedzenie planowane jest do godz. 22 - będą je kontynuować w sobotę.


Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku.


Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W zeszłym tygodniu przyjął go rząd i tego samego dnia został złożony w Sejmie. Sejm rozpoczął nad nim prace we wtorek, w czwartek ustawa została uchwalona.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze