Dronestagram: nowy serwis społecznościowy podbija Stany Zjednoczone

Technologie
Dronestagram: nowy serwis społecznościowy podbija Stany Zjednoczone
Flickr/trezy humanoiz/CC BY 2.0

Jak sugeruje sama nazwa, Dronestagram jest serwisem społecznościowym hostingu zdjęć i filmów zrobionych przy użyciu dronów, powstał jako odpowiedź na Instagrama. Portal ma już ponad 30 tys. użytkowników. Zdecydowana większość pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale liczba zainteresowanych publikacją swoich podniebnych osiągnięć szybko rośnie również we Francji i Wielkiej Brytanii.

Ilu z nas patrząc na latające po niebie ptaki zastanawiało się kiedyś, jak świat wygląda z ich perspektywy? Teraz odpowiedź na to pytanie daje Dronestagram. Co więcej, zamieszczane w serwisie publikacje pozwalają na podziwianie najciekawszych i najodleglejszych zakątków świata.

 

Zamieszczone zdjęcia i filmy przedstawiają m.in. - ukazane oczywiście z góry - pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, ruiny Mauzoleum Króla Xi Xia w Chinach, nurt rzeki Amazonki w Peru, australijską rafę koralową, czy przepiękne wodospady Tamul w Meksyku.

 

Czemu widoki z dronów są aż tak fascynujące? - Z tego samego powodu, dla którego ludzie lecący samolotem nieustannie zerkają w okno. Widoki z lotu ptaka mają dla nas w sobie coś niezwykłego - odpowiedział CNN jeden z założycieli Dronestagrama Eric Dupin.

 

 

.

 

 

.

 

.

 

dronestagr.am, cnn.com

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!