Dania będzie rozdzielać małżeństwa nieletnich wśród imigrantów

Świat
Dania będzie rozdzielać małżeństwa nieletnich wśród imigrantów
Flickr/Gon Caride/CC BY 2.0

- Pary ubiegające się o azyl w Danii zostaną rozdzielone, jeżeli jedna ze stron jest w wieku poniżej 18 lat - zapowiedziała minister integracji Inger Støjberg. Była to reakcja na raporty z ośrodków dla imigrantach, w których informowano, że część kobiet żyjących w związkach małżeńskich ma nawet poniżej 14 lat.

Sprawa została nagłośniona gdy okazało się, że niektóre z niepełnoletnich dziewczynek są już nawet w ciąży, podczas gdy  w Danii uprawianie seksu z osobą, która nie ukończyła 15 lat jest nielegalne.

 

- Nie możemy zgodzić się aby niepełnoletnie osoby w duńskich ośrodkach dla uchodźców mieszkały razem ze swoimi pełnoletnimi partnerami. Zleciłam więc Duńskim Służbom Imigracyjnym natychmiastowe podjęcie kroków w tej sprawie. Mają one na celu ukrócenie takich praktyk - oświadczyła Inger Støjberg.

 

- Musimy zagwarantować młodym dziewczętom, że w ośrodkach dla uchodźców nie będą zmuszane do życia w związkach z dorosłymi - dodała minister.

 

Resort zapowiada, że pary imigrantów, w których jeden z małżonków ma mniej niż 15 lat będą rozdzielane z mocy prawa. Przypadki związków, w których jedna z osób jest niepełnoletnia, ale obie mają więcej niż 15 lat, będą rozpatrywane indywidualnie.

 

thelocal.dk

po/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie