Klub szuka piłkarza w... urzędzie pracy. Wynagrodzenie 40 tys. zł i umowa zlecenie

Polska
Klub szuka piłkarza w... urzędzie pracy. Wynagrodzenie 40 tys. zł i umowa zlecenie
Polsat News

Oferta pracy dla piłkarza zawodowego jest dostępna na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. Wymagania to: 3-letnie doświadczenie w zawodowym kopaniu piłki oraz znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Zakres obowiązków: profesjonalna gra w piłkę nożną. Klub, którego nazwy w ofercie nie ujawniono, nie szuka bezrobotnego polskiego piłkarza. Chce zasilić drużynę cudzoziemcem.

Ogłoszenie pojawiło się na stronie urzędu pracy 3 lutego i obowiązuje do 17 lutego. - Oferta jest skierowana do zarejestrowanych osób bezrobotnych - poinformowała Polsat News Agnieszka Kownacka z urzędu pracy w Poznaniu.

 

Jak tłumaczyła, to urząd przeprowadzi wstępną selekcję kandydatów i wyłoni tych, którzy spełniają oczekiwania pracodawcy. Ci zostaną następnie wysłani na rozmowę kwalifikacyjną.

 

 

 

Chcą zagranicznego zawodnika

 

Tego typu ogłoszenia nie są nowością. Podobny zabieg zastosował m.in. koszykarski klub ze Szczecina, gdy chciał zatrudnić cudzoziemca.

 

Przepisy dotyczące zatrudnienia obcokrajowca (spoza Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego) stanowią, że pracodawca, a więc i klub piłkarski,  musi wykazać, że na rynku lokalnym czy unijnym nie znaleźć odpowiedniego pracownika. I właśnie z tego powodu  pracodawca musi umieścić ofertę w powiatowym urzędzie pracy. Po wygaśnięciu oferty, gdy kandydaci się nie zgłoszą, pracodawca uzyskuje specjalne oświadczenie, dzięki któremu może szukać pracownika, w tym przypadku zawodnika, zagranicą.

 

Nieoficjalnie mówi się, że na takie wynagrodzenie stać tylko jeden poznański klub - Lech Poznań. Zespół został ostatnio wzmocniony przez Serba, Vladimira Volkova.

 

epoznan.pl, Polsat News

 

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie