PO przekaże prezydentowi Dudzie własny projekt ws. 500+

Polska
PO przekaże prezydentowi Dudzie własny projekt ws. 500+
PAP/Tomasz Gzell

Politycy PO poinformowali w czwartek, że przekażą prezydentowi Andrzejowi Dudzie swój projekt dotyczący programu "Rodzina 500+", "z wnioskiem o to, żeby prezydent przyjął ten projekt jako swój". Według projektu PO dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko. PO chce, by prezydent podjął ich inicjatywę w Sejmie.

- I być może wtedy on zyska akceptację w parlamencie. Ten projekt jutro złożymy w kancelarii prezydenta. Jeżeli pan prezydent będzie chciał się z nim zapoznać, szerzej porozmawiać, jesteśmy do tego gotowi, a na dzisiaj będziemy apelować do pana prezydenta, żeby zgodnie ze swoimi też poglądami, obietnicami wyborczymi przyjął na siebie odpowiedzialność naprawienia błędu, który popełnia dzisiaj PiS - powiedział szef klubu Sławomir Neumann PO.


- Chcielibyśmy, żeby pan prezydent był prezydentem wszystkich dzieci, a nie tylko tych wybranych przez PiS - dodał Neumann.


500+ przyjęte przez Sejm


Sejm w czwartek przegłosował ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus", który przewiduje wsparcie dla rodzin - 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze w tych rodzinach, gdzie dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie ma być wypłacane na dzieci do 18. roku życia.


Tydzień temu klub PO złożył własny projekt ustawy, który zakłada objęcie 500-złotowym dodatkiem wszystkie dzieci.


Program 500+ "ma cechy wyborczego oszustwa"


Szef Platformy Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że rządowy program "Rodzina 500+" "ma cechy wyborczego oszustwa". - Powiedzieliśmy "sprawdzam" i sprawdziliśmy: PiS dzieli nie tylko Polaków, dzieli także nasze dzieci - na dzieci lepszego i gorszego sortu, i tak naprawdę wyklucza ze swojego wielkiego cywilizacyjnego projektu ponad 3 miliony dzieci. Nie ma zgody na takie zachowania - powiedział Schetyna.


Platforma, według zapowiedzi, wstrzymała się od głosu w sprawie ustawy dot. "500+". Lider partii zapowiedział jednocześnie, że PO "nie zostawi tej sprawy". - Będziemy ją podejmować, przypominać o tym, że doszło do wyborczego oszustwa i zostało to oszustwo dokonane rękami polityków PiS - dodał szef PO.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie