Petru chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. Smoleńska

Świat
Petru chce zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. Smoleńska
PAP/Tomasz Gzell

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru chce poznać powody ponownego rozpoczęcia prac ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Z tego powodu zwróci się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie i zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Nie będzie komentarza w tej sprawie - powiedział szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

- Chciałbym, żeby w ramach tej Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda powiedział nam i poinformował kluby parlamentarne, jakie to nowe informacje ws. Smoleńska pojawiły się od pojawienia się raportu Jerzego Millera, które to powodują, że rozpoczyna się praca w komisji - poinformował Petru dziennikarzy w Sejmie. - Być może pojawiły się jakieś nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej, o których nie wiemy - dodał.

 

Jak powiedział lider Nowoczesnej jednym z powodów apelu do prezydenta jest rozpoczynającą się w piątek międzynarodową konferencją nt. polityki bezpieczeństwa w Monachium.

 

Jego zdaniem to już najwyższy czas, by prezydent powołał RBN, ponieważ od wybrania Dudy minęło już kilka miesięcy. Petru powiedział, że w sprawie RBN nie zwrócił się drogą oficjalną, czyni to za pośrednictwem mediów.

 

Na początku lutego MON wznowiło badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz - zbada "całość tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na początku marca.

 

PAP

wj/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze