Obowiązki komendanta policji przejmie mł. insp. Andrzej Szymczyk

Polska
Obowiązki komendanta policji przejmie mł. insp. Andrzej Szymczyk
policja.pl

W czwartek podpisane zostanie odwołanie insp. Zbigniewa Maja ze stanowiska komendanta głównego policji - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że obowiązki komendanta głównego policji przejmuje dotychczasowy pierwszy zastępca insp. Andrzej Szymczyk.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak będzie dziś gościem programu "To był Dzień" w Polsat News.


Insp. Maj poinformował wcześniej w czwartek, że zrezygnował ze stanowiska.


Błaszczak powiedział dziennikarzom w Sejmie, że doszedł do wniosku, że w tej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest rekomendowanie premier Beacie Szydło odwołanie insp. Maja ze stanowiska komendanta głównego policji. Dlatego - dodał szef MSWiA - "że nie może być wątpliwości co do komendanta głównego policji".

 

Decyzja insp. Maja "uzasadniona"


- Podpisane zostanie dzisiaj odwołanie Komendanta Głównego Policji. Sytuacja wymaga oczywiście dalszych wyjaśnień, ale decyzja, którą podjął inspektor Maj, jest decyzją uzasadnioną - powiedział Błaszczak. Dodał, że "najważniejsze jest dobro służb, których zadaniem jest obrona wolności obywatelskich i bezpieczeństwa obywateli". - Taką służbą jest policja. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA.


- Jeżeli nawet tak jest, że słyszymy o jakichś prowokacjach, to wszystko świadczy o tym, że należało te sprawę przeciąć, dlatego ta decyzja, która podjął insp. Maj jest decyzją uzasadnioną - stwierdził Błaszczak.


Insp. Maj swoją decyzję uzasadniał prowokacją przygotowaną wobec niego przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych, a rezygnację złożył, żeby nie obciążać całej formacji.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie