MF: zwiększa się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych. Wręczono kolejne nagrody w loterii paragonowej

Biznes
MF: zwiększa się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych. Wręczono kolejne nagrody w loterii paragonowej
Polsat News

Kluczyki do dwóch samochodów zostały wręczone kolejnym zwycięzcom w Narodowej Loterii Paragonowej. Nagroda specjalna - Opel Insignia - za paragon "branżowy" została wylosowana po raz pierwszy. - Analizujemy skutki loterii. Już dzisiaj widzimy, że zwiększa się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych - poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

Zwycięskie paragony zostały wylosowane 18 stycznia 2016 r., podczas comiesięcznego losowania nagród w loterii.


13,5 mln paragonów zarejestrowanych tylko w grudniu


Zwycięzca nagrodę głównej (Opel Astra), za grudniowy paragon, zgłosił łącznie prawie 500 paragonów fiskalnych, z czego 139 w grudniu. Wszystkich zarejestrowanych w grudniu paragonów było 13,5 mln.


Nagroda specjalna (Opel Insignia) została wylosowana tylko spośród paragonów pochodzących z branży "fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne". Branża ta była premiowana od października do grudnia 2015 r.


Polacy nie mają nawyku brania paragonu


Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem: od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych, z czego 1 milion pochodził z branży "fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".


Branże usługowe premiowane w loterii zostały wytypowane w związku z wprowadzeniem w 2015 roku bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m. in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. Jak wynika z badań realizowanych dla Ministerstwa Finansów, Polacy nie mają nawyków brania paragonu, zwłaszcza za usługi.


Od stycznia do marca premiowaną branżą będzie "prywatna praktyka lekarska i dentystyczna".

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie