Łódzkie: Urzędnicy zabrali dzieci z rodzinnego domu dziecka

Polska
Łódzkie: Urzędnicy zabrali dzieci z rodzinnego domu dziecka
Polsat News

Dramat dzieci zabranych z Rodzinnego Domu Dziecka koło Łęczycy. Po interwencji urzędników, dzieci przewieziono do innych placówek. Złożono także doniesienie do prokuratury w sprawie psychicznego znęcania się nad dziećmi. Zastępczy rodzice powiedzieli, że nie wiedzą, o co chodzi urzędnikom, bo byli bardzo z dziećmi zżyci.

Rodzinny Dom Dziecka w Łęczycy do niedawna tętnił życiem. Nikt nie słyszał, żeby dzieciom po trudnych życiowych przejściach działa się tu krzywda. Teraz w placówce zostali tylko zastępczy rodzice, którzy muszą tłumaczyć się ze stawianych im zarzutów.

 

Mogło dojść do przemocy fizycznej i psychicznej

 

Urzędnicy po kontroli  domu odebrali ośmioro dzieci, a prokuratura sprawdza, czy opiekunowie znęcali się nad nimi psychicznie i fizycznie.

 

- Mam tu na myśli ograniczanie kontaktu z rodzicami, kary nie mieszczące się w katalogu, zakaz wychodzenia poza teren - powiedział Polsat News Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

Odebrane dzieci trafiły do innych placówek, niestety daleko od rodzinnych domów. Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Dziecka.

 

Polsat News, Wydarzenia

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie