Przez pięć lat nie obcinał włosów, by przekazać je dzieciom chorym na raka. Musiał znosić wyzwiska kolegów

Polska
Przez pięć lat nie obcinał włosów, by przekazać je dzieciom chorym na raka. Musiał znosić wyzwiska kolegów
Facebook

Jako trzecioklasista Michał postanowił pomóc chorym na raka dzieciom i zaczął zapuszczać włosy. Po pięciu latach przekazał je fundacji WeGirls, która wykona z nich peruki dla małych pacjentów po chemioterapii lub operacjach.

O geście Michała, nastolatka z Krosna, napisała na Facebooku jego mama: "Nasz syn Michał był w trzeciej klasie, kiedy usłyszał gdzieś o akcji przekazywania włosów fundacji zajmującej się robieniem peruk dla dzieci po chemio i radioterapii. Od tamtej pory, czyli przez pięć lat, nie obciął nawet końcówek. To było pięć lat wyśmiewania, przezwisk od dziewczynek, poprzez "conchitę" na pedałach kończąc".


Jej wpis szybko zdobył ogromną popularność na Facebooku, zbierając ponad 50 tys. "lajków". Z dyskusji pod nim można się dowiedzieć, że sprawa obrażania Michała została zgłoszona nauczycielom jego szkoły i była poruszana na godzinie wychowawczej.


O wytrwałości Michała napisała również fundacja WeGirls: "Przez tak długi czas znosiłeś śmiechy rówieśników, ale teraz cieszyć się możesz uśmiechem dziecka, któremu będziemy mogli dzięki Tobie pomóc! Jesteś wielki i możesz wszystko!".


WeGirls przekazało już włosy na peruki setkom potrzebujących dzieci. Trafiają one do pacjentów po chemioterapii, radioterapii lub ze schorzeniami skóry. Jak szacuje fundacja liczba nowych zachorowań na nowotwór wśród dzieci wynosi w Polsce ok. 1200 rocznie.

 

Nasz syn Michał był w trzeciej klasie, kiedy usłyszał gdzieś o akcji przekazywania włosów fundacji zajmującej się...

Posted by Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej on 9 luty 2016
am/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze