Lampy z IKEI wycofane ze sprzedaży. Ryzyko odpadnięcia szklanego klosza

Polska
Lampy z IKEI wycofane ze sprzedaży. Ryzyko odpadnięcia szklanego klosza
IKEA

Szklany klosz w lampach sufitowych HYBY, LOCK oraz RINNA może odpaść. IKEA postanowiła wycofać je ze sprzedaży i wezwała klientów, którzy już wcześniej je kupili, by niezwłocznie je zdemontowali i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA. Otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

Decyzja sklepu została podjęta po zgłoszonych przez klientów incydentach. Szklane klosze lamp spadały na podłogę, w kilku przypadkach konieczne okazało się udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym. Jedna z osób odniosła obrażenia wymagające założenia szwów.


"W trosce o bezpieczeństwo klientów chcemy uniknąć podobnych wypadków, dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu lamp z rynku" - poinformowała w komunikacie IKEA.


Zwroty przyjmowane są bez paragonów


Lampy sufitowe HYBY oraz LOCK znajdowały się w sprzedaży na wszystkich rynkach IKEA (LOCK od 2002 roku, a HYBY od 2012 roku), natomiast lampa RINNA oferowana była od 2010 roku w jedenastu krajach europejskich oraz w Chinach. Lampy sufitowe HYBY, LOCK oraz RINNA można oddać w najbliższym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu.


Dowód zakupu (paragon) nie jest konieczny, by otrzymać zwrot. Więcej informacji można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub telefonicznie pod numerem 22 275 05 00.

grz/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie