Jakubiak o PiS: mamy podział łupów i partiokrację

Polska
Jakubiak o PiS: mamy podział łupów i partiokrację
Polsat News

- Polskę traktuje się jak tort do podziału. To jest podział łupów i partiokracja - tak o nominacjach w spółkach Skarbu Państwa mówił wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15 Marek Jakubiak w programie „Graffiti” w Polsat News. Chodzi m.in. o powołanie byłego posła PiS Marcina Mastalerka na stanowisko dyrektorskie w Orlenie.

- Cieszyłem się faktem, że rządzący przyjmują ograniczenia dotyczące odpraw w spółkach Skarbu Państwa. Sądziłem, że będzie to oszczędne państwo, ale zastrzegałem że ostatecznie okaże się to gdy PiS zacznie zatrudniać swoich i ile oni będą zarabiać. No i okazuje się że wielkich zmian nie ma. Jest podział łupów i partiokracja - stwierdził Marek Jakubiak w rozmowie z Beatą Lubecką.

 

- To jest to z czym Kukiz’15 walczy. Polskę traktuje się jak tort do podziału, a ktoś musi na to wszystko zarobić – dodał poseł.

 

- Być może politycy PiS tracą ocenę rzeczywistości, jest im już tak fajnie, że tylko się zatrudniają i dzielą ten tort. Dobrze, że mamy wolne media, które wytracają ich z równowagi mówiąc że to jest „be”- stwierdził Marek Jakubiak.

 

Skrytykował też proponowany przez resort finansów podatek od sprzedaży detalicznej. 


- To jest bubel prawny. Minister finansów Paweł Szałamacha zamiast wiedzieć wszystko najlepiej powinien usiąść i pomyśleć. My proponujemy 1 proc. podatku obrotowy zamiast CIT. Rządzący chcą oba te podatki i to się nie uda – podsumował poseł Marek Jakubiak. 

 

polsatnews.pl

ptw/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie