Zderzenie pociągów w Bawarii, są ofiary

Świat
Zderzenie pociągów w Niemczech
Galeria zdjęć (7)

Do dziesięciu wzrosła liczba zabitych w katastrofie kolejowej w Bawarii. 90 osób jest rannych, w tym 15 w stanie krytycznym, podaje DPA. Wcześniejsze informacje mówiły najpierw o co najmniej dwóch, a potem o czterech zabitych. Nad ranem w okolicach Bad Aibling czołowo zderzyły się podmiejskie pociągi.

Trwa akcja ratunkowa. Jeden z pociągów wykoleił się. Przewróciło się kilka wagonów. Do zderzenia doszło na jednotorowej trasie.

 

Na miejscu katastrofy są służby ratownicze. Wielu poszkodowanym personel medyczny udziela pomocy na miejscu. Najciężej rannych przetransportowano do szpitali śmigłowcami. Agencja DPA informuje, że do wypadku doszło o godzinie 6:50.

 

 

Niektóre wagony zostałt poważnie zniszczone. Według świadka cytowanego przez agencje DPA zniszczonych jest od 10 do 15 metrów od czoła każdego z pociągów.

 

W pobliżu miejsca wypadku wylądowały helikoptery medyczne, które transportują rannych do szpitali. Według agencji DPA do transportu rannych skierowano co najmniej osiem śmigłowców medycznych.

Ranni z pociągu byli transportowani przez ratowników na drugi brzeg przepływającej obok linii kolejowej rzeki Mangfall. Pierwszej pomocy udzielano rannym na znajdujacej się tam łące.

 

PAP

ml/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze