Trzecia "szóstka" w Iławie. Najłatwiej wygrać w stolicy

Polska
Trzecia "szóstka" w Iławie. Najłatwiej wygrać w stolicy
Totalizator Sportowy

W ostatniej kumulacji szczęśliwiec z Iławy wygrał 12 mln 293 tys. 522 zł. To już trzecia najwyższa wygrana w tym ponad 30-tysięcznym mieście. Ze statystyk wynika jednak, że "szóstkę" najłatwiej jest trafić w Warszawie.

5, 8, 11, 23, 44, 48 wylosowane przez komputer w systemie chybił-trafił w jednym z saloników prasowych w Iławie zapewniły komuś spory zastrzyk  gotówki. Szczęśliwiec dzięki sobotniej kumulacji wzbogacił się o ponad 12 mln zł.


Zwycięski kupon kosztował gracza 30 zł i obowiązywał przez kolejnych 10 losowań. Po wygraną musi się jednak pofatygować do Olsztyna, bo w liczącej nieco ponad 30 tys. mieszkańców Iławie nie może wypłacić takich pieniędzy.


W sierpniu ubiegłego roku równy milion zł także wygrał gracz, który skreślił liczby w Iławie. Najwyższa do tej pory wygrana w tym mieście padła w 2004 roku. Wtedy zwycięski kupon wart był ponad 3,3 mln zł.


Najczęściej wygrywają losy kupione w Warszawie. Od 1996 r. w stolicy ponad milion zł wygrało 108 osób. Na drugim miejscu plasuje się Kraków z 42 "szóstkami", a na trzecim Poznań, w którym padły 32 wygrane wynoszące ponad milion.


Wygrana w Iławie była już dziesiątym milionowym zwycięstwem w tym roku.

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie