Pseudokibic Hutnika Kraków zatrzymany. Miał w domu arsenał

Polska
Pseudokibic Hutnika Kraków zatrzymany. Miał w domu arsenał
Piotr Drabik/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

33-letni Wojciech M., pseudokibic klubu piłkarskiego Hutnik Kraków, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze oraz antyterrorystów. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono duże ilości broni palnej i narkotyków. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Do zatrzymania pseudokibica doszło 1 lutego. W wynajmowanym przez niego lokalu zabezpieczono pistolet maszynowy "skorpion", pistolet CZ, rewolwer alarmowo-gazowy, pistolet sygnałowy oraz łącznie 350 sztuk różnego rodzaju amunicji, w tym amunicji bojowej kal 7,62 i 9 mm. Jedna ze sztuk broni była odbezpieczona i gotowa do strzału - miała wprowadzony do komory nabojowej pocisk i odwiedziony kurek.

 

W mieszkaniu i garażu użytkowanym przez podejrzanego znalazły się także: materiał wybuchowy w postaci prochu strzelniczego, zapalnik do ładunków wybuchowych, kamizelki kuloodporne, maczety, przedmioty z ukrytymi ostrzami oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

 

Narkotyki warte setki tysięcy złotych

 

W garażu odkryto również przyrządy służące do przetwarzania płynnej amfetaminy w jej krystaliczną, handlową postać. Poza płynnym narkotykiem w ilości ponad 10 litrów odkryto ponad 2 kilogramy "świeżo" wyprodukowanej afmetaminy gotowej do sprzedaży. Płynna amfetamina wystarczyłaby do wyprodukowania kolejnych kilkudziesięciu kilogramów narkotyku w postaci handlowej, o wysokiej jakości. Szacunkowa czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków w przypadku ich przetworzenia i wprowadzenia na rynek mogłaby osiągnąć kilkaset tysięcy złotych.

 

Ponadto zatrzymany posiadał MDMA (związek podobny do metamfetaminy) w ilości 3091 gramów brutto oraz 41 sztuk tabletek Meferdronu w ilości łącznej 18 gramów brutto oraz znaczną ilość kokainy - 178 gramów.

 

Trzy miesiące aresztu - na początek

 

Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty zdecydował się na zastosowanie wobec aresztowanego tymczasowego aresztu do dnia 30 kwietnia. O zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego wnioskował prokurator.

 

Wojciechowi M. grozi 15 lat więzienia.

pr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie