PKP PLK za 40 mln remontuje perony stacji Poznań Główny

Biznes
PKP PLK za 40 mln remontuje perony stacji Poznań Główny
PESA

Przebudowa czterech peronów ma zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku. Stacja Poznań Główny będzie mieć wówczas dziewięć odnowionych peronów. Przebudowane będą wyższe od poprzednich, co ułatwi pasażerom wsiadanie do pociągów.

Jak poinformował we wtorek Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, modernizacja infrastruktury kolejowej obejmuje remont peronów 4a, 4, 5 i 6, oraz modernizację tunelu pod nimi.

 

Będą windy i monitoring

 

- PLK wyposaży go w dodatkowe trzy windy prowadzące na perony. W tunelu zostanie zainstalowany monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wyremontowane zostaną tory w obrębie stacji, rozjazdy i sieć trakcyjna - podał Wolny.

 

Perony po przebudowie zyskają nową nawierzchnię z granitowych płyt i nowe oświetlenie. Wolny poinformował, że odnowione perony będą wyższe od poprzednich, co ułatwi wsiadanie do pociągów.

 

Znikną utrudnienia dla niepełnosprawnych

 

Po zakończeniu prac pasażerowie korzystający ze stacji Poznań Główny będą mieli do dyspozycji łącznie dziewięć odnowionych i w pełni wyposażonych peronów. Pięć platform od strony wschodniej zostało wyremontowanych przed Euro 2012 i oddanych do użytku wraz z nowym dworcem.

 

Według Wolnego, modernizacja poprawi funkcjonalność stacji, zwiększy komfort i bezpieczeństwo pasażerów, poprawi bezpieczeństwo ruchu kolejowego, oraz zlikwiduje bariery architektoniczno-budowlane dla osób mających trudności w przemieszczaniu się.

 

PAP

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie