Kosiniak-Kamysz: zgłosimy szereg poprawek do "500+"

Polska
Kosiniak-Kamysz: zgłosimy szereg poprawek do "500+"
Posat News

Dziś w Sejmie debata dotycząca rządowego programu "Rodzina 500+". Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w programie "Graffiti" w Polsat News, że ludowcy zgłoszą szereg poprawek do projektu. Wśród nich między innymi rozwiązanie "złotówka za złotówkę".

- To jest program, który już funkcjonuje. Jest zasada w świadczeniach rodzinnych. Przekraczamy o 10 zl próg dochodowy, ta osoba nie dostanie 500 zł a 490. Jeżeli o 50 to 450 i tak dalej aż do 20 zł. Tę poprawkę będzie bardzo trudno odrzucić - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- Jeśli PiS nie zdobędzie się na to, jeśli posłowie nie wyłamią się z partyjnej dyscypliny, która będzie zarządzona, to my zaproponujemy, żeby ta zasada weszła od 2017 roku - powiedział lider ludowców.

 

Pytany o wizytę Komisji Weneckiej w Polsce Kosiniak-Kamysz wyraził nadzieję, że PiS weźmie pod uwagę opinie zawarte we wnioskach jej członków.

 

- W zależności od tego, jak te zalecenia będą wyglądać, ten ciężar gatunkowy może być taki, że nie da mu się oprzeć. PiS nie będzie miało po prostu wyboru. To na zaproszenie ministra Waszczykowskiego komisja przeprowadza tę analizę. Wierząc w dobre intencje zaproszenia, wierzę też w dobre intencje przyjęcia wyniku prac komisji weneckiej - powiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Polsat News

pen/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie