Chiny: niemowlę ożyło w kostnicy tuż przed kremacją. "To prawdziwy cud"

Świat
Chiny: niemowlę ożyło w kostnicy tuż przed kremacją. "To prawdziwy cud"
Pixabay/sutipok/Public Domain

Miesięczne niemowlę uznane za zmarłe tuż przed kremacją zaczęło dawać oznaki życia. Chłopczyk wcześniej spędził piętnaście godzin w kostnicy. Incydent miał miejsce w piątek w Pan'an we wschodniej prowincji Zhejiang w Chinach.

Jak relacjonowała miejscowa telewizja, pracownicy krematorium właśnie przygotowywali niemowlę do kremacji, kiedy nagle usłyszeli jego płacz. Powiadomili ojca, który natychmiast zabrał je do szpitala na oddział intensywnej terapii.

 

- Pierwszy raz widziałem coś takiego. To prawdziwy cud -  przyznał lekarz z placówki w Yan'an, w której dziecko przyszło na świat.

 

Niemowlę spędziło w kostnicy 15 godzin w temperaturze minus 12 stopni Celsjusza. Zanim zostało tam umieszczone, ojciec owinął je dwoma warstwami odzieży i umieścił w worku. Według lekarzy, to właśnie dzięki temu dziecko przeżyło. Medycy jednak wciąż zachowują ostrożność i nie mówią o szansach na wyzdrowienie chłopca.

 

Spędził w inkubatorze 23 dni

 

Chłopczyk urodził się w styczniu. Był wcześniakiem, dlatego też spędził w inkubatorze 23 dni, a następnie został zabrany do domu. Kilka dni po tym stan zdrowia dziecka pogorszył się, a 4 lutego lekarze stwierdzili u niego ustanie pracy serca.

 

telegraph.co.uk, dailymail.co.uk

 

wj/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze