Ze składu batonika Mars znikną sztuczne barwniki. "Rządzą nasi klienci"

Biznes
Ze składu batonika Mars znikną sztuczne barwniki. "Rządzą nasi klienci"
Flickr/Bodo/CC BY 2.0

Firma Mars zobowiązała się dziś do usunięcia sztucznych barwników ze wszystkich artykułów spożywczych, które produkuje. - Jeżeli klienci uważają, że to dla nich dobre, to takie zmiany wprowadzimy - powiedział Grant F. Reid, prezes firmy, która oferuje ponad 50 marek wyrobów.

Władze firmy zapowiedziały, że pięcioletni plan usuwania sztucznych barwników zostanie wprowadzony stopniowo i obejmie wyroby czekoladowe, gumy do żucia i inne słodycze, artykuły spożywcze i napoje.

 

Nie ma dowodów, że szkodzą zdrowiu

 

Wiele artykułów oferowanych przez firmę już dziś nie zawiera sztucznych barwników. Mimo, że ich szkodliwy wpływ na zdrowie czy bezpieczeństwo ludzkie nie został potwierdzony naukowo, konsumenci na całym świecie wywierają naciski na producentów, aby używali bardziej naturalnych składników.

 

 - Przed nami duże wyzwanie. Jego realizacja pochłonie sporo czasu i pracy. Tu rządzą jednak nasi klienci, a my nadstawiamy ucha. Jeżeli uważają, że właśnie to jest dla nich dobre, to takie zmiany wprowadzi Mars - powiedział Grant F. Reid, prezes i główny dyrektor wykonawczy firmy Mars, Incorporated.

 

Składniki bezpieczne i badane

 

Firma podkreśla, że wszystkie wykorzystywane przez nią składniki są bezpieczne i powstają zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami wewnętrznymi, co do jakości i bezpieczeństwa, a także są zgodne z przepisami narzuconymi przez urzędy regulacji sektorów spożywczych na całym świecie. Produkty oferowane przez firmę w różnych rejonach świata mogą się nieznacznie różnić recepturą w zalezności od preferencji konsumentów, dostępności składników i miejscowych przepisów.

 

PAP

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie