Umawiał się na seks z 13-letnią dziewczynką. Wpadł w policyjną zasadzkę

Polska
Umawiał się na seks z 13-letnią dziewczynką. Wpadł w policyjną zasadzkę
Polsat News

27-letni mężczyzna umówił się przez internet na seks z dzieckiem. Czekał na dziewczynkę z butelką wina. Zamiast niej na spotkaniu pojawili się łódzcy policjanci, którzy zatrzymali pedofila. Umówione spotkanie było prowokacją. Mężczyźnie grozi wyrok do 2 lat więzienia.

Policjanci Informację o pedofilu otrzymali od mężczyzny, który zalogował się na jednym z internetowych czatów występując jako 13-letnia "Julcia". Kontakt z nim nawiązał 27-latek, który rozpoczął korespondencję, przesłał zdjęcie, zaczął zadawać intymne pytania, a w końcu złożył nieletniej propozycję seksualną.

 

Autor prowokacji uzgodnił godzinę i miejsce spotkania. Znakiem rozpoznawczym miała być butelka trzymana w ręku przez zainteresowanego spotkaniem z 13-latką. O wszystkim poinformował wcześniej policję, która urządziła zasadzkę.

 

Przyniósł wino, prezerwatywy i kartkę z adresem

 

Przy zatrzymanym 27-letnim łodzianinie znaleziono paczkę prezerwatyw, wspomniany już alkohol oraz kartkę z adresem umówionego spotkania. Podczas przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny policjanci zabezpieczyli do badań laptopy i nośniki danych.


Aresztowany mężczyzna usłyszał zarzuty składania za pośrednictwem internetu propozycji obcowania płciowego małoletniemu poniżej 15 roku życia, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie