Młoda, szybka i lubiana. Ewa Swoboda lekkoatletką stycznia wśród internautów

Sport
Młoda, szybka i lubiana. Ewa Swoboda lekkoatletką stycznia wśród internautów
PAP/Grzegorz Michałowski

Sprinterka z Żor Ewa Swoboda została wybrana w głosowaniu internautów zorganizowanym przez European Athletics lekkoatletką stycznia w Europie. Podopieczna Iwony Krupy poprawiła w biegu na 60 m rekord Starego Kontynentu w kategorii juniorek. W kategorii juniorów wygrał kulomiot Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki.

Kibice głosować mogli za pomocą mediów społecznościowych - Twittera i Facebooka. 18-letnia Polka zgromadziła ponad 3 tys. głosów.  

W styczniu Swoboda poprawiła w Luksemburgu czasem 7,13 sekundy 30-letni halowy rekord Polski w biegu na 60 m. To także rekord Europy juniorek.

 

W lutym odniosła dwa kolejne sukcesy - była najszybsza na mityngu w Duesseldorfie i na Pedro's Cup w Łodzi. W piątek wystąpi w Toruniu w Copernicus Cup, a na weekend ma zaplanowaną rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów w Spale.

 

Swoboda już w minionym sezonie letnim była najszybszą Polką. Z powodu kontuzji nie pojechała jednak na mistrzostwa świata seniorów do Pekinu.

 

Z kolei Bukowiecki w Arenie Toruń wynikiem 22,48 ustanowił halowy rekord świata juniorów w pchnięciu kulą. Tydzień później rezultatem 20,46 wyrównał własny halowy nieoficjalny rekord Europy juniorów, ale seniorskim sprzętem.

 

Ten wynik poprawił jeszcze w lutym - w mityngu Pedro's Cup w Łodzi - 20,58.

 

PAP

Az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie