Media: Roma odpuszcza Szczęsnego. Niesforny Wojtek trafi do Evertonu?

Sport
Media: Roma odpuszcza Szczęsnego. Niesforny Wojtek trafi do Evertonu?
flickr/joshjdss

Jak twierdzi dziennik "Daily Mirror", AS Roma ostatecznie zrezygnowała ze starań o transfer Wojciecha Szczęsnego. Oznacza to, że Polak po sezonie wróci do północnego Londynu i będzie walczył o miejsce w składzie Arsenalu z Petrem Cechem. Jednak niewielu jest takich, którzy sadzą, że Szczęsny wyjdzie z tego zwycięski.

Wojciech Szczęsny w obecnym sezonie jest podstawowym zawodnikiem AS Romy. Media angielskie przypominają, że reprezentant Polski jest jedynie wypożyczony na Stadio Olimpico z Arsenalu. Jednak bramki Kanonierów broni Petr Cech i - według komentatorów - Szczęsny raczej nie ma po co wracać.

 

W AS Romie Wojciech Szczęsny był podstawowym bramkarzem. Rozegrał 20 meczów w rozgrywkach Serie A i sześć w Lidze Mistrzów.

 

Angielskie media uważają, że Roma znalazła już następcę Wojciecha Szczęsnego. Według nich ma nim zostać Alisson, 23-letni bramkarz Internacionalu.

 

Strony przez kilka tygodni prowadziły rozmowy, które zakończyły się szczęśliwym finałem. Brazylijczyk przejdzie do Romy w lecie i to właśnie on będzie nową "jedynką" w ekipie Giallorossich.


Według "The Sun", Szczęsny pozostanie w Anglii, a zainteresowany jego pozyskaniem jest Everton. Dziennik twierdzi, że menedżer "The Toffees" Roberto Martinez rozgląda się za nowym bramkarzem w miejsce Tima Howarda, który wraca do Stanów Zjednoczonych.

Az/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze