Małgorzata Stręciwilk nową szefową Urzędu Zamówień Publicznych

Polska
Małgorzata Stręciwilk nową szefową Urzędu Zamówień Publicznych
uokik.gov.pl

"Premier Beata Szydło powołała na stanowisko prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzatę Stręciwilk" - poinformował w poniedziałek urząd. Tym samym kończy się wakat na tym stanowisku trwający od końca 2013 roku.

O funkcję prezesa UZP ubiegało się trzech kandydatów. Na początku grudnia zeszłego roku, komisja konkursowa rekomendowała: Adama Twarowskiego, Piotra Wiśniewskiego oraz Małgorzatę Stręciwilk.

 

Ostatnim prezesem UZP był Jacek Sadowy, odwołany ze stanowiska 9 grudnia 2013 r. Od tamtej pory obowiązki prezesa pełniła Izabela Jakubowska, odwołana przez premier Ewę Kopacz 21 września 2015 r. Następnie urzędem kierował wiceprezes Dariusz Piasta.

 

Kwestię wakatu na tym stanowisku próbowały rozwiązać poprzednie rządy. W wyniku konkursu, który zakończył się 11 września 2014 r. na prezesa UZP została rekomendowana Stręciwilk.

 

Jednak ani premier Donald Tusk, ani jego następczyni Ewa Kopacz nie zdecydowali się na jej powołanie. Zamiast tego, na początku grudnia 2015 roku został rozpisany nowy konkurs.

 

Małgorzata Stręciwilk była członkiem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) - instytucji rozpatrującej odwołania i skargi w zamówieniach publicznych. Była też rzeczniczką prasową KIO. Kierowała  również działem odwołań UZP.

 

PAP

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie