Kolejna odsłona lalki Barbie. Tym razem w hidżabie

Kultura
Kolejna odsłona lalki Barbie. Tym razem w hidżabie
Instagram/hijabrie

Nieco ponad tydzień temu koncern Mattel przedstawił nową wersję Barbie o pełniejszych kształtach i z różnymi kolorami skóry. Kilka dni później Nigeryjka Haneefah Adam postanowiła zaprezentować swoją wersję lalki. "Hijarbie" ubrana w tradycyjny muzułmański strój bije na Instagramie rekordy popularności.

Nigeryjka Haneefah Adam, twórczyni profilu lalki Barbie w serwisie społecznościowym, początkowo zainspirowała się instagramowym profilem Barbie Style, na którym lalki ubrane są w modne stylizacje. Dziś przyznaje, że z wielką chęcią ubierze także te, które weszły niedawno do sprzedaży internetowej.

 

- Bardzo chciałabym ubrać ciemnoskórą Barbie. Zamówiłam kilka nowych modeli i niedługo przygotuję dla nich stylizacje – powiedziała Adam.

 

Inspiracja dla młodych muzułmanek

 

Celem Nigeryjki jest inspiracja młodych muzułmanek i pomoc w  uświadomieniu im sobie swojej tożsamości. - Ta lalka jest podobna do nich, reprezentuje to samo kulturowe i religijne środowisko - wyjaśnia 24-letnia Adam.

 

 

Nigeryjka sama szyje ubrania dla Barbie i na prośbę internautek jej rzeczy wkrótce mogą być dostępne w sprzedaży online.

 

cnn.com, sputniknews.com

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie