Jechał prawie 200 km/h po drodze krajowej

Polska

Mieszkaniec Zamościa nie reagował na policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie się. Oprócz przekroczenia prędkości 20-latek popełnił również inne wykroczenia. Na motocyklu wiózł ze sobą pasażerkę. W końcu funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania mężczyzny. Stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Motocyklista został przyłapany na przekraczaniu prędkości przez nieoznaczony patrol policyjny w okolicy miejscowości Łopiennik Górny (woj. lubelskie). W terenie zabudowanym mężczyzna jechał z prędkością ok. 100 km/h. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, jednak motocyklista nie zareagował na nie. Poruszał się z coraz większą prędkością i wyprzedzał inne pojazdy w niedozwolonych miejscach.

 

Kolejne pomiary prędkości wskazywały, że motocyklista jechał z prędkością nawet 195 km/h.


Mężczyznę udało się zatrzymać w miejscowości Zakręcie. Okazało się, że nie ma nawet prawa jazdy o odpowiedniej kategorii. Za popełnione wykroczenia, w tym spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa dla pasażerki, którą przewoził, odpowie przed sądem.

 

policja.pl

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie