Bili, straszyli i grozili śmiercią. Nastolatkowie znęcali się nad 17-letnim kolegą

Polska
Bili, straszyli i grozili śmiercią. Nastolatkowie znęcali się nad 17-letnim kolegą
Polsat News

Młodzi mieszkańcy miejscowości pod Ostródą (woj. warmińsko-mazurskie) przez kilka miesięcy znęcali się nad swoim 17-letnim kolegą. Zmuszali go też do zażywania narkotyków. Dręczyciele trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Ostródzcy policjanci kilka dni temu zostali poinformowani, że 17-letni chłopak jest nękany przez trzech młodych mieszkańców tej samej wsi. Nastolatkowie od co najmniej kilku miesięcy mieli znęcać się nad nim fizycznie i psychicznie, a także zmuszać do przekazywania im pieniędzy. Kazali mu m.in. ukraść należącą  do jego babci piłę motorową o wartości 400 złotych, a następnie wymienić ją na środki odurzające do których zażywania go nakłaniali.

 

Trzech zatrzymanych to mężczyźni w wieku  od 17 do 18 lat. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratora, zdecydował, że na najbliższe 3 miesiące trafią do aresztu. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjantom udało się również dotrzeć do mężczyzny od którego 17-latek pozyskał marihuanę w zamian za skradzioną piłę. W jego mieszkaniu zabezpieczyli wysuszony krzak konopi indyjskich i skradzione elektronarzędzie. 32-latek również trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty m.in. uprawy konopi.

 

Polsat News

wj/am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze