Wypadek podczas imprezy motoryzacyjnej w Pile. Auto wjechało w widzów

Polska
Wypadek podczas imprezy motoryzacyjnej w Pile. Auto wjechało w widzów
Polsat News

- Po zderzeniu dwóch samochodów jeden z nich uderzył w przechodzącą obok kobietę z dwojgiem dzieci - powiedziała Polsat News Anna Starzyńska, rzecznik komendy policji w Pile (woj. wielkopolskie). Najbardziej ucierpiało 9-miesięczne dziecko, które śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala. Jak podało Radio ZET kierowca jednego z samochodów był pod wpływem narkotyków.

Do wypadku doszło ok. godz. 15 na płycie lotniska przy ul. Koszalińskiej. W sumie ucierpiało pięć osób: kobieta, jej dwoje dzieci w wieku ok. 10 lat i 9 miesięcy oraz obaj kierowcy. 

 

- Nie posiadamy na razie informacji o stanie osób rannych - powiedziała Anna Starzyńska, rzecznik komendy policji w Pile. - Udzielana jest pomoc przez pogotowie ratunkowe - dodała. Wiadomo już jednak, że stan 9-miesięcznego dziecka jest ciężki. 

 

- Sytuacja jest już opanowana. Z tego co mi przekazano, na płycie lotniska był przeprowadzony trening przed zawodami. Jeden z samochodów wymusił pierwszeństwo, kierowca drugiego próbował uniknąć zderzenia czołowego i zahaczył osoby postronne - powiedział Polsat News kapitan Michał Warykasz z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

 

Jak poinformowalo Radio ZET kierowca jednego z samochodów był pod wpływem narkotyków.

grz/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze