Robert Lewandowski piłkarzem roku. Czas na lukratywny kontrakt

Sport
Robert Lewandowski piłkarzem roku. Czas na lukratywny kontrakt
Polsat News

Wczoraj poznaliśmy laureatów 33. plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna". Zawodnikiem roku 2015 został Robert Lewandowski. W jego imieniu nagrodę odebrał menadżer Cezary Kucharski. Pytany o ewentualny transfer napastnika odpowiedział: "czy realny jest Real? Jest coś na rzeczy". W późniejszej rozmowie dodał jednak, że nie prowadził rozmów z "Królewskimi", a obecnie negocjuje nowy kontrakt z Bayernem.

Kapitan reprezentacji Polski w ostatnich latach zdominował plebiscyt "Piłki Nożnej". Tytuł najlepszego piłkarza roku Robert Lewandowski otrzymał po raz piąty.  - To był też fantastyczny rok nie tylko dla mnie, ale też dla kibiców piłkarskich. Wiem, że przeżywali przede wszystkim fajne momenty - powiedział laureat. 

 

Wyjątkową nagrodę odebrał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN został wybrany najlepszym piłkarzem sześćdziesięciolecia.

 

Trenerem roku wybrano Adama Nawałkę, odkryciem został Bartosz Kapustka z Cracovii, najlepszym ligowcem - Nemanja Nikolić z Legii, a pierwszoligowcem - Michał Nalepa z Arki. Po raz pierwszy w historii wyróżniono też kobietę. Piłkarką roku została bramkarka PSG, Katarzyna Kiedrzynek.

 

Po rozdaniu nagród z menadżerem Roberta Lewandowskiego rozmawiał Polsat Sport. Cezary Kucharski powiedział, że w zimowym oknie transferowym nie prowadził żadnych rozmów z Realem Madryt. Wiele wskazuje na to, że zamiast o transferze, kibice usłyszą niedługo o nowym kontrakcie Lewandowskiego z Bayernem Monachium. - Zaczęliśmy rozmowy na ten temat - powiedział Kucharski.

 

pen/ml/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie