Okradał starsze osoby "na pracownika administracji". Policja z Puław tropi oszusta

Polska
Okradał starsze osoby "na pracownika administracji". Policja z Puław tropi oszusta
Polsat News

Policjanci z Puław (Lubelskie) poszukują mężczyzny, który stosując różne metody okrada starsze osoby. Oszusta nagrały kamery monitoringu zamontowane przy jednym z bloków.

W styczniu na terenie Puław i okolicznych miejscowości doszło do szeregu takich kradzieży. Policja wiąże przestępstwa z mężczyzną, którego zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane przy bloku jednej z poszkodowanych.

 

Wykorzystywał nieuwagę

 

Mężczyzna wchodził do mieszkań starszych osób przedstawiając się jako "pracownik administracji". Podawał różne powody wizyt – spisanie licznika czy też wypłacenie nadwyżki za czynsz. Każdorazowo był wpuszczany do mieszkań. - Prosił wówczas o szklankę wody i wykorzystując chwilę nieuwagi gospodarzy zabierał wartościowe przedmioty - wyjaśniła nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dodała, że najczęściej były to pieniądze i biżuteria.

 

Mężczyzna został nagrany, gdy wychodzi z bloku, w którym mieszkała jedna z pokrzywdzonych kobiet. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają oszusta pod numerem: (081) 889-02-10 lub (081) 889-02-09.

 

Za przestępstwa tego typu grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie