Schetyna: szef MON funduje nam teatr absurdu

Polska
Schetyna: szef MON funduje nam teatr absurdu
Polsat News

- To będzie kontynuacja teatru politycznego - skomentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News podpisane w czwartek przez ministra obrony narodowej rozporządzenia ws. organizacji i działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, wznawiając tym samym prace nad katastrofą smoleńską.

Wznowienie badania wypadku lotniczego jest możliwe tylko wówczas, gdy ujawnione zostaną nowe okoliczności lub dowody. Według ministra obrony narodowej, "są takie okoliczności".

 

"Poznamy wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej"

 

Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej "istnieje groźba, że poznamy nową wersję przyczyn katastrofy smoleńskiej". - Komisja ministra Jerzego Millera działała przez długie miesiące. Równolegle całe postępowanie jest prowadzone w prokuraturze wojskowej. To jest 5 lat ciężkiej pracy - poinformował.

 

W ocenie Grzegorza Schetyny "jeśli ktoś ponownie chce rozpoczynać postępowanie na poziomie komisji rządowej, to albo ma złą wolę, albo nie ma pojęcia o co w tym chodzi."

 

Zamach? "Nie piszmy takich scenariuszy"

 

Podkomisja ds. badania katastrofy smoleńskiej zajmie się tezą wskazującą na wybuch – poinformował w piątek w Polsat News rzecznik MON. Schetyna ocenił, że wersja o zamachu jest "absurdalna". - Nie możemy pisać takich scenariuszy, bo stajemy się aktorami teatru absurdu, który funduje nam minister Macierewicz - dodał.

 

PO da więcej niż 500+

 

Przewodniczący Platformy zapewniał, że partia bardzo uważnie przeczytała projekt PiS i ocenił, że realizuje on obietnicę wyborczą i "robi to bez większego sensu, bo nie osiąga tego, co obiecywał PiS w kampanii wyborczej". - Nie walczy o polską dzietność i nie walczy z problemami demografii – wymienił Schetyna.

 

Platforma Obywatelska złożyła w piątek własny projekt ustawy dotyczący wsparcia rodzin. - Projekt wykorzystuje pieniądze i dobry stan budżetu w tym roku i pozwala sprawiedliwie i przyzwoicie podzielić pieniądze, w których 500 zł trafia nie do niektórych dzieci, a do wszystkich dzieci - wyjaśnił Schetyna w rozmowie z Maciejem Stroińskim.

 

Pytany o to, czy jego realizacja jest możliwa odpowiedział, że jest to osiągalne jeszcze w tym roku  "jeżeli będzie ponadpartyjna zgoda w przyszłym roku przy pisaniu budżetu na rok 2017 i 2018 i PiS odsunie do lamusa i schowa wszystkie nieodpowiedzialne pomysły".

 

Polsat News

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie