Petru: Nowoczesna przedstawi alternatywę wobec programu 500+

Polska
Petru: Nowoczesna przedstawi alternatywę wobec programu 500+
PAP/Marcin Obara

Nowoczesna w poniedziałek przedstawi własne rozwiązania, mające być alternatywą dla rządowego programu „Rodzina 500 plus” - zapowiedział w sobotę w Krakowie lider ugrupowania Ryszard Petru. Rządowe propozycje nazwał "nieskutecznymi i socjalnymi”.

Według Petru propozycja Nowoczesnej będzie całościowa i skupi się przede wszystkim na rozwiązaniu problemu mieszkaniowego oraz pracy dla matek powracających do aktywności zawodowej po urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

 

- Uważam, że zamiast tego 500+ powinno mieć miejsce wsparcie finansowe dla młodych ludzi zakładających rodziny, którym rodzą się dzieci. Wsparcie powinno dotyczyć zarówno mieszkań na wynajem jak i zakupu. To jest kluczowe  - mówił Petru.

 

Nowoczesna zaprezentuje też rozwiązania dotyczące łączenia pracy z wychowaniem dzieci. Jak mówił Petru, chodzi o zwiększenie inwestycji w żłobki i przedszkola, stworzenie systemu wsparcia i szkoleń dla kobiet wracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, a także rozwiązania dotyczące telepracy szczególnie dla kobiet.

 

Jak wyjaśnił lider Nowoczesnej, będzie to "cały system, trochę na wzór skandynawski, który daje kobiecie możliwośćłączenia wychowywania dzieci z aktywnością zawodową".

 

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu posłowie rozpoczną prace nad rządowym projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającej program Rodzina 500 plus.

 

PAP

kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie