"Merkel musi odejść". Wielka antyimigrancka manifestacja w Dreźnie

Świat
"Merkel musi odejść". Wielka antyimigrancka manifestacja w Dreźnie
Polsat News

Nawet kilka tysięcy ludzi protestuje w Dreźnie przeciwko napływowi muzułmanów do Europy. Demonstranci wyszli w sobotę na ulice pod hasłem "Merkel musi odejść". Inicjatorem manifestacji jest niemieckie stowarzyszenie Pegida.

Na demonstracje w Dreźnie przybyli delegaci europejskich ugrupowań narodowych.

 

 

 

 

Pegida (Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu) to stowarzyszenie utworzone w 2014 roku, którego celem jest walka z islamizacją Niemiec i pozostałych państw Europy. Pegida organizuje w Dreźnie od 20 października 2014 roku cotygodniowe demonstracje przeciw polityce azylowej oraz imigracyjnej Niemiec i Unii Europejskiej.

 

Organizacja ma wielu zwolenników. Szczególnie dużo przybyło ich po ostatnich napaściach sylwestrowych, do których doszło m.in. w Kolonii.

 

"Solidarność ponad granicami"

 

Na ulice Drezna wyszli także przeciwnicy Pegidy. Kilkaset osób uczestniczy w demonstracji "Solidarność ponad granicami" zorganizowanej przez związki zawodowe.

 

Porządku w mieście strzegą postawione w stan gotowości silne oddziały policji. W minionych miesiącach podczas odbywających się zasadniczo w poniedziałki demonstracji wielokrotnie dochodziło do starć z kontrdemonstrantami.

 

Planujemy kontynuację tematu.

 

fot. PAP/EPA/Sebastian Willnow

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie