Jest list gończy za podejrzanym o makabryczną zbrodnię w Warszawie

Polska
Jest list gończy za podejrzanym o makabryczną zbrodnię w Warszawie
Polsat News

Prokuratura wystawiła list gończy za Kajetanem Poznańskim. Jest on podejrzany o zamordowanie kobiety, której ciało znaleziono w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu. W piątek sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny. Zarzut zabójstwa usłyszy gdy zostanie zatrzymany.

Ciało kobiety odnaleziono w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Potockiej na Żoliborzu. W mieszkaniu wybuchł pożar. Po jego ugaszeniu strażacy odkryli ciało, związane i schowane w worku. Było okaleczone, bez głowy. Tę znaleziono później, w plecaku, w tym samym mieszkaniu.

 

Śledztwo początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. W piątek przejęła je Prokuratura Okręgowa w Warszawie, Wydział V Śledczy i powierzyła do prowadzenia Wydziałowi do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP.

 

W toku postępowania potwierdzono tożsamość pokrzywdzonej. - Jest to 30 letnia Katarzyna J. - poinformował w piątek rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, Przemysław Nowak.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta została zamordowana w swoim mieszkaniu na Woli, gdzie znaleziono liczne ślady krwi. Stamtąd jej ciało zostało przewiezione na Żoliborz. Zaginięcie kobiety zostało zgłoszone przez współlokatora 3 lutego.

 

Śledczy ustalili również, że mieszkanie przy ul. Potockiej wynajmowały trzy osoby, w tym pracujący w jednej ze stołecznych bibliotek Kajetan Poznański.

 

 

 

Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę. Możliwe, że nosi okulary.

 

 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go o kontakt. Można dzwonić pod numery telefonów (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

 

O sprawie również w programie "Interwencja. Taka jest Polska" o godzinie 20:00 w Polsat News.

 

 

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze