Brytyjski astronauta obejrzy transmisję meczu rugby w kosmosie

Kultura
Brytyjski astronauta obejrzy transmisję meczu rugby w kosmosie
Flickr/Charly W. Karl/CC BY-ND 2.0)

Tim Peake będzie oglądał inauguracyjny mecz 17. edycji Pucharu Sześciu Narodów w rugby Szkocja - Anglia w... kosmosie. Transmisję na międzynarodową stację (ISS) zapewni współpraca BBC z Europejską Agencją Kosmiczną.

Brytyjczyk nagrał film wideo, w którym obiecał, że będzie komentował wydarzenia na stadionie Murrayfield w Edynburgu "na żywo" na jednym z portali społecznościowych.


Peake przebywa na ISS od 16 grudnia razem z Amerykaninem Timothym Kopra i Rosjaninem Jurijem Malenczenko. Pozostaną tam do końca kwietnia.


Brytyjczyk jest nie tylko fanem rugby, ale i sportu. W kosmos zabrał flagę angielskiego klubu Stoke City, a wcześniej zapowiedział, że przebiegnie tam maraton, przywiązany do bieżni specjalnymi szelkami. "Wystartuje" równolegle z londyńskim maratonem 24 kwietnia.


17. edycja Pucharu Sześciu Narodów rugby, w którym co roku bierze udział sześć najlepszych reprezentacji półkuli północnej,  rozpocznie się w sobotę, a zakończy 19 marca. Rywalizację śledzą miliony fanów tej dyscypliny na całym świecie. Przed rokiem triumfowała Irlandia.

 

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie