Walczyła o możliwość odkrywania piersi w Chicago. Sąd nie wyraził zgody

Świat
Walczyła o możliwość odkrywania piersi w Chicago. Sąd nie wyraził zgody
Flickr/Pw95/CC BY 2.0

O zniesienie miejskich przepisów, które nie pozwalają kobietom w Chicago na obnażanie piersi w miejscach publicznych wnioskowała Sonoko Tagami, działaczka "GoTopless". Sędzia federalna odrzuciła pozew, ale adwokat działaczki już zapowiedział odwołanie.

Sonoko Tagami postanowiła wnieść pozew do sądu, gdy w 2014 roku ukarano ją mandatem podczas dorocznego dnia protestów w całym kraju właśnie przeciwko zakazowi odsłaniania piersi.  "GoTopless" organizowało je w Las Vegas,


Tagami utrzymywała, że przepisy miejskie zakazujące obnażania kobiecych piersi są niezgodne z konstytucją, naruszają bowiem "prawa do wolności wypowiedzi". Twierdziła także, iż objęcie zakazem wyłącznie kobiet stoi w sprzeczności z równością wobec prawa.

 

Sędzia: obnażanie piersi nie jest wypowiedzią 


Sędzia Sharon Johnson Coleman odrzuciła argumenty działaczki stwierdzając, obnażanie piersi trudno zakwalifikować jako wypowiedź, jeśli przypadkowi przechodnie nie potrafią odebrać przekazu jaki niesie z sobą nagość.


Reprezentujący Sonoko Tagami adwokat Joel Flaxman zapowiedział złożenie apelacji. Podtrzymuje argumenty klientki, że traktuje ona nagość, jako jedną z form wypowiedzi.


Dziennikzwiazkowy.com

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze