USA: nie odebrano 63 mln dol. wygranych na loterii

Świat
USA: nie odebrano 63 mln dol. wygranych na loterii
Flickr/Pictures of Money/CC BY 2.0

Nikt nie zdołał udowodnić swoich praw do głównej wygranej w loterii SuperLotto, w stanie Kalifornia, w wysokości 63 mln dolarów. Wszystko wskazuje, że - zgodnie z regulaminem - suma ta zostanie przeznaczona na potrzeby stanowych szkół.

Przedstawiciele stanowej loterii oświadczyli, że do ostatecznego sześciomiesięcznego terminu, który upłynął o godz. 17 (czasu lokalnego) w czwartek nikt nie przedstawił pozytywnie zweryfikowanego losu, na który padła główna wygrana lub nie udowodnił w inny sposób swoich praw do wygranej.

 

Jeden z mieszkańców stanu, Brandy Milliner, wystąpił przeciwko dyrekcji loterii na drogę sądową twierdząc, że przedłożył szczęśliwy los. Jego roszczenie dyrekcja SuperLotto odrzuciła jednak utrzymując, że los jest zbyt zniszczony, aby go uznać.

 

Była to najwyższa wygrana w historii stanu Kalifornia, do której nikt nie był w stanie udowodnić swoich praw. Poprzedni rekord wynosił 28,5 mln dolarów, ustanowiono go w 2003 r.

 

Wiadomo, że los na którym skreślono szczęśliwą kombinację liczb, sprzedano 8 sierpnia ub. roku w sieciowym sklepie 7- Eleven w Los Angeles.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie