Magierowski o protestach: prezydent nie wyklucza dalszych prac nad ustawą o policji

Polska
Magierowski o protestach: prezydent nie wyklucza dalszych prac nad ustawą o policji
Polsat News

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi przeciwko podpisanej niedawno ustawie o policji i służbach. Manifestujący to przedstawiciele organizacji pozarządowych, między innymi Amnesty International Polska, Panoptykon i Akcja Demokracja. Według kancelarii prezydenta rozmowa przebiegła w spokojnej i merytorycznej atmosferze.

Pan prezydent po pierwsze przedstawił uzasadnienie dlaczego zdecydował się na podpisanie ustawy mówił m.in. zagrożeniu bezpieczeństwa państwa - relacjonował dla Polsat News rzecznik prezydenta Marek Magierowski. Jak dodał prezydent Andrzej Duda wyjaśnił przedstawicielom protestujących, że "poprzedni parlament mimo stosownego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie był w stanie przez blisko półtora roku przygotować nowych przepisów".

 

- Ta nowa ustawa podpisana przez pana prezydenta musiała zostać przygotowana szybko po to, żeby właśnie nie narazić bezpieczeństwa państwa - dodał Magierowski.

 

Rzecznik prezydenta ocenił, że spotkanie było owocne a prezydent zapewnił, że nie jest ostatnie. Zdaniem rzecznika "prezydent nie wyklucza dalszych prac nad ustawą, które ją ulepszą". Zapowiedział też konsultacje "w szerszym gronie".

 

Polsat News

Az/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie