Kaczyński po spotkaniu z Cameronem: uzyskaliśmy bardzo dużo

Polska
Kaczyński po spotkaniu z Cameronem: uzyskaliśmy bardzo dużo
Polsat News

- Uzyskaliśmy pełne zabezpieczenie praw socjalnych dla Polaków, którzy są w tej chwili w Wielkiej Brytanii - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po trwającym prawie godzinę spotkaniu w Warszawie z brytyjskim premierem Davidem Cameronem. - Parę słów zamieniliśmy na temat niebywałego ataku na Polskę i tych wszystkich bzdurnych opowieści, że demokracja w Polsce jest zagrożona - dodał.

Kaczyński powiedział, że rozmowa z brytyjskim premierem dotyczyła spraw ważnych dla Polski: rozwiązań, które z perspektywy naszego kraju nie powinny być przyjęte, kwestii wschodniej flanki NATO.

 

- Parę słów zamieniliśmy także na temat tego niebywałego ataku na Polskę i tych wszystkich bzdurnych opowieści, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Tutaj uzyskaliśmy pełne zrozumienie - dodał prezes PiS.

 

Kaczyński: jestem w pełni usatysfakcjonowany

 

Były premier podkreślił, że rozmowa z Cameronem była bardzo dobra. - Jestem bardzo usatysfakcjonowany - powiedział.

 

Dopytywany o rozwiązania socjalne dotyczące Polaków w Wielkiej Brytanii, lider PiS odparł: - Polska i Polscy uzyskali bardzo dużo, pełne zabezpieczenie tych, którzy są w tej chwili w Wielkiej Brytanii, ale także i to, że ci którzy mają dzieci w Polsce będą w dalszym ciągu otrzymywali świadczenia, one będą może indeksowane, ale będą je otrzymywali - powiedział.

 

Zaznaczył, że wszelkie propozycje odnoszące się do nowego zdefiniowania pracy, które byłyby dla Polski bardzo groźne - nie brytyjskie, tylko niemieckie i holenderskie - nie zostaną przyjęte.

 

Kaczyński mówił, że wszelkiego rodzaju ograniczenia będą mogły być podjęte tylko i wyłącznie na podstawie decyzji władz UE, a więc z polskim udziałem. Zaznaczył, że będą dotyczyły "tylko kwestii związanych z pracą i dodatkami (...) inne kwestie socjalne związane z pomocą społeczną będą w dalszym ciągu funkcjonowały".

 

- Uzyskaliśmy naprawdę bardzo, bardzo dużo. Jesteśmy usatysfakcjonowani. Jesteśmy też bardzo usatysfakcjonowani, jeżeli chodzi o gotowość do współpracy w tych wszystkich dziedzinach związanych z polskim bezpieczeństwem. A także z tą niesłychaną uzurpacją, z jaką mamy do czynienia w tej chwili ze strony niektórych elementów w Brukseli - powiedział. Jak dodał prezes PiS, źródło tego jest w Polsce. - To jest bardzo niepatriotyczna postawa części polskiej opozycji - zaznaczył.

 

PAP, Polsat News

 

pen/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!