Brytyjska restauracja nie zatrudniła Brytyjczyka. Bo nie znał języka polskiego

Świat
Brytyjska restauracja nie zatrudniła Brytyjczyka. Bo nie znał języka polskiego
Flickr/Cristian Bortes/CC BY 2.0

CV Andy’ego Smale’a starającego się o pracę w jednej z restauracji sieci Chiquito w Exeter na południu Anglii zostało odrzucone z powodu braku znajomości języka polskiego. Mężczyzna w uzasadnieniu usłyszał, że "Polacy nie chcą anglojęzycznej osoby w kuchni". Smale swój przypadek określił jako przykład jawnej dyskryminacji.

Brytyjczyk po złożeniu CV oczekiwał szybkiej reakcji menedżerów restauracji, bo – jak twierdził – spełniał wszystkie wymagania przedstawione w ofercie pracy. Ponadto miał doświadczenie w pracy w kuchni w wielu innych restauracjach.

 

Kiedy przez kilka dni nie dostawał odpowiedzi, postanowił wybrać się do firmy. Jak się okazało, jego kandydatura została odrzucona ze względu na pracujących w kuchni Polaków, którzy "nie chcą anglojęzycznej osoby w kuchni".

 

Nie znalazł pracy w swoim kraju

 

Smale był w szoku. Działanie osoby odpowiedzialnej za rekrutację ocenił jako rasistowskie. Dodał, że "o zatrudnieniu Brytyjczyka szukającego pracy w swoim kraju" nie powinni decydować Polacy.

 

Jak się okazało, w restauracji nie pracują tylko Polacy.

 

"Nie akceptujemy dyskryminacji"

 

Restauracja odpiera zarzuty o rasizmie. Rzeczniczka sieci poinformowała, że Chiquito zatrudnia ponad 2,4 tys. ludzi o różnych narodowościach i nie akceptuje żadnego rodzaju dyskryminacji.

 

mirror.co.uk

mr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze