W walentynki rozpocznie się wielkie przepisywanie dramatu "Romeo i Julia" w Weronie

Kultura
W walentynki rozpocznie się wielkie przepisywanie dramatu "Romeo i Julia" w Weronie
Flickr.com/Royal Opera House Covent Garden

Po wielu akcjach zbiorowego czytania arcydzieł literatury we Włoszech pojawił się pomysł przepisywania. Z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira Werona, którą uwiecznił w "Romeo i Julii", zaprasza każdego, kto chce przepisać fragment tego słynnego dramatu.

Przy użyciu pióra i kałamarza turyści, mieszkańcy miasta, studenci i uczniowie mają okazję przepisać po jednym zdaniu z dzieła Williama Szekspira, po włosku lub po angielsku.


Akcja, która rozpocznie się 14 lutego, w walentynki, a więc w dniu, gdy zakochani masowo przybywają do Werony, potrwa do 23 kwietnia, gdy minie 400 lat od śmierci angielskiego dramaturga i poety. Przypada wtedy również Międzynarodowy Dzień Książki, ustanowiony przez ONZ.


W ciągu ponad dwóch miesięcy ręczna kopia dramatu zostanie ukończona - zapowiadają pomysłodawcy. Pierwsze słowa przepisze burmistrz Flavio Tosi.


Dzieło można będzie przepisywać w specjalnym punkcie urządzonym w odwiedzanym przez turystów z całego świata Domu Julii i w bibliotece miejskiej.


Zebrane następnie kartki z wersami zostaną złożone w całość. Ten wyjątkowy egzemplarz zostanie wystawiony jako dodatkowa atrakcja turystyczna Werony.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze