Real podejrzewa, że winna kontuzji Bale'a jest... trawa

Sport
Real podejrzewa, że winna kontuzji Bale'a jest... trawa
Football.ua/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Gareth Bale

Latem na Santiago Bernabeu położono nową nawierzchnię. Władze "Królewskich" podejrzewają, że to właśnie trawa na madryckim stadionie jest powodem częstych urazów Garetha Bale'a w tym sezonie.

Najbardziej utytułowany hiszpański klub sprowadził latem na swój obiekt nowatorską murawę prosto z Mediolanu. W Madrycie zauważono, że Walijczyk w tym sezonie zawsze nabawiał się kontuzji na swoim własnym stadionie - poza jednym incydentem z Alvaro Arbeloą, kiedy doznał urazu w ośrodku treningowym Valdebebas. Z powodu ostatniej kontuzji Bale pauzował przez dwa spotkania.

 

Murawa na Santiago Bernabeu przyjechała latem. To nowy typ hybrydowej nawierzchni z Włoch. Na sztucznej bazie rośnie trawa, która jest uprawiana w naturalny sposób. Tego typu trawa rzadziej wysycha, ponadto powinna być bardziej komfortowa dla piłkarzy.

 

Jeśli nawet rzeczywiście sprzyja zawodnikom, na pewno nie zalicza się do nich Bale. Obecnie w klubie badana jest zależność pomiędzy warunkami fizycznymi Bale'a a składem murawy.

 

To nie pierwsze nietypowe źródło problemów mięśniowych Bale'a. Piłkarz przestał już prowadzić auta marki Lamborghini z powodu bólu w nogach.

 

sportyou.es

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze