Słoweński klub pozyskał piłkarza dzięki ogłoszeniu w internecie

Sport
Słoweński klub pozyskał piłkarza dzięki ogłoszeniu w internecie
Flickr/Hillary/CC BY 2.0

Trzecia drużyna słoweńskiej ekstraklasy NK Domzale pozyskała piłkarza przez... internet. Na ogłoszenie wystawione na portalu LinkedIn, który m.in. łączy osoby wykonujące ten sam zawód, odpowiedziało 150 chętnych, w tym Alvaro Brachi. 30-letni Hiszpan został nowym prawym obrońcą drużyny.

"Poszukujemy prawego obrońcy do naszego zespołu NK Domzale, musi mieć obywatelstwo kraju Unii Europejskiej. Powinien grać ofensywnie w systemie 3-4-3" - napisał w ogłoszeniu Luka Elsner, trener trzeciego obecnie klubu słoweńskiej ekstraklasy.


Wiadomość pojawiła się w serwisie 7 stycznia. Odczytały ją 232 osoby, z których 150 zgłosiło swoją kandydaturę. Wielu piłkarzy przesłało materiały wideo, na których prezentowali swoje umiejętności.


- Mamy bardzo skromny budżet, nie stać nas na wielkich piłkarzy. Potrzebowaliśmy kogoś, kto zastąpi naszego kapitana Nejca Skubica, który odszedł do tureckiego Konyasporu na początku stycznia. Myślę, że jesteśmy pierwszym zespołem, który pozyskał zawodnika w taki sposób - powiedział rzecznik prasowy klubu Grega Krmavnar, cytowany przez BBC.


Brachi występował wcześniej m.in. w drużynach rezerw Betisu Sewilla i Espanyolu Barcelona. Grał także w Anorthosisie Famagusta na Cyprze oraz w węgierskim Videotonie.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze