Prokuratura sprawdzi, czy Pudzian obraził uchodźców. Wszystko przez wpis na Facebooku

Polska
Prokuratura sprawdzi, czy Pudzian obraził uchodźców. Wszystko przez wpis na Facebooku
Polsat Sport

Prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie agresywnych wpisów Mariusza Pudzianowskiego na Facebooku. Były strongman miał grozić uchodźcom, nazwał ich "śmieciami ludzkimi", a wpis zilustrował zdjęciem kija bejsbolowego.

Mariusz Pudzianowski na swoim profilu odniósł się do ataków na kierowców we francuskim Calais. Sportowiec jest właścicielem firmy transportowej, poszkodowanej w trakcie zajść z uchodźcami. Pudzian napisał, że dla takich ludzi nie ma żadnej tolerancji i nazwał uchodźców "śmieciami ludzkimi". Śledczy sprawdzą, czy doszło do tzw. mowy nienawiści. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia.

 

Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie...

Posted by Mariusz Pudzianowski on 21 styczeń 2016

 

Pudzianowski wiele razy na Facebooku negatywnie wypowiadał się o uchodźcach. Jednak we wpisie, którym zajęła się prokuratura, nie ma już określenia "ludzkie śmieci". 

 

Taka mała zajawka z kamery auta co te "bydło" wyprawia przed wjazdem na prom "Calais". Polcja nie daje rady. No gdzie są...

Posted by Mariusz Pudzianowski on 23 styczeń 2016
am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie