Morawiecki: zbieranie podpisów pod referendum ws. uchodźców nie jest dojrzałą decyzją

Polska
Morawiecki: zbieranie podpisów pod referendum ws. uchodźców nie jest dojrzałą decyzją
Polsat News

- Sprawa uchodźców jest tak poważna, że żadne referendum, ani decyzja Polski nie wystarczą. To sprawa Europy, sprawa naszej cywilizacji. – powiedział w Polsat News Kornel Morawiecki z Kukiz’15. - Moi koledzy korzystają z sondaży i chcą to wykorzystać dla swoich politycznych celów. Na krótką metę, bo to jest sprawa poważniejsza, niż się moim kolegom w klubie wydaje - zauważył.

Zbieranie podpisów obywateli pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania przez Polskę uchodźców odbywa sie właśnie z inicjatywy Kukiz'15. Wczoraj ponformowano, że podpisało się już prawie 100 tys. osób.

 

- To są emocjonalne decyzje i mają poparcie większości Polaków - powiedział Morawiecki.  - Ludzie mają istotne obawy, że ten najazd (uchodźców-red) będzie za duży, że nie jesteśmy w stanie absorbować tego kulturowo - dodał.

 

Zaznaczył jednak, że "sprawa uchodźców jest tak poważna, że żadne referendum ani decyzja Polski nie wystarczy". - To sprawa Europy, sprawa naszej cywilizacji. Można zamknąć Polskę, Niemcy i inne kraje europejskie, ale przez uchodźców zatopimy Grecję, Włochy i Hiszpanię, bo zmniejszymy europejską wrażliwość i siłę - powiedział Morawiecki.

 

 

 

 

 

 

prz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze