Londyn: otworzył market, w którym wszystko kosztuje 25 pensów. Chce pokonać Aldi i Lidla

Biznes
Londyn: otworzył market, w którym wszystko kosztuje 25 pensów. Chce pokonać Aldi i Lidla
easyFoodstore

Pierwszy sklep sieci easyFoodstore został otwarty w Londynie. Wszystkie produkty sprzedawane przez market kosztują zaledwie 25 pensów (ok. 1,5 zł). Przedsięwzięcie to najnowszy pomysł sir Steliosa Haji-Ioannou, brytyjskiego milionera greckiego pochodzenia, znanego z założenia jednych z pierwszych tanich linii lotniczych - easyJet.

Rynek dyskontów w Wielkiej Brytanni rośnie bardzo szybko i dominują na nim markety, takie jak Aldi i Lidl. Haji-Ioannou postanowil im rzucić wyzwanie.

 

Pierwszy sklep nowej sieci został otwarty w Park Royal, w północno-zachodnim Londynie.

 

Żadnych drogich marek

 

Do końca lutego wszystkie produkty mają w nim kosztować 25 pensów. Slogan marki to "Żadnych drogich marek. Tylko uczciwie wycenione jedzenie".


W sklepie można wybierać z całkiem szerokiego asortymentu produktów. Są np. makarony, ciastka, fasola, czy tuńczyk w puszce. Nie ma za to świeżego mięsa, warzyw i owoców.


- Jestem zdania, że na rynku sklepów spożywczych jest dzisiaj niezagospodarowany obszar. To nisza zlokalizowana poniżej takich budżetowych marek, jak Lidl czy Aldi – powiedział Haji-Ioannou. – Mam nadzieję, że mój pomysł okaże się dochodowy, dzięki temu wiele osób w potrzebie będzie mogło kupić tanie jedzenie, a jednocześnie zainwestowany kapitał przyniesie inwestorom zwrot.


Według dziennika "The Guardian", reakcje pierwszych klientów sklepu były pozytywne i zamierzają oni do niego wrócić.

 

Guardian.co.uk

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie